Strona główna
Komputery
Tutaj jesteś

Laptop nowy czy używany?

Komputery Data publikacji - 31 maja 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
laptop nowy czy używany


Każdy doskonale wie, że w dzisiejszych czasach trudno się obyć bez komputera w domu. Nie każdy jednak wie i potrafi się zdecydować, czy lepszy będzie komputer nowy, czy też może jednak używany? Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie najczęściej wybieranego modelu komputera, czyli laptop.

Dlaczego warto kupić laptopa?

Zanim jednak przejdziemy do zagadnienia, nowy czy używany, najpierw warto się dowiedzieć, z jakiego w ogóle powodu to właśnie laptop jest tak często wybieranym modelem komputera.
Najważniejszą zaletą, która świadczy o tym, że to właśnie laptop powinien znaleźć się w każdym domu, jest przede wszystkim jego mobilność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby go podnieść i wziąć ze sobą, gdziekolwiek się chce. Nie tylko do łóżka, kuchni czy też na balkon, lecz również do pracy, kawiarni, czy też na wakacje. Co więcej, jest to komputer zajmujący o wiele mniej miejsca w domu, niż klasyczny model, a także o wiele od niego oszczędniejszy, jeśli chodzi o zużycie energii.

Laptop nowy czy używany – który wybrać?

Niestety ogromną wadą takich komputerów jest to, że są one naprawdę bardzo drogie. Nic więc dziwnego, że tak często użytkownicy przed zakupem zastanawiają się nad tym, czy nie lepszym pomysłem będzie kupienie modelu używanego.
Jest to dobry pomysł, ponieważ można znacznie zejść z ceny tego urządzenia, lecz jedynie wtedy będzie to dobrym pomysł, jeśli będzie to komputer dobry jakościowo. Dzięki temu, że laptop jest komputerem przenośnym, może na niego czekać wiele zagrożeń. Efektem tego może być komputer z drugiej ręki, który będzie mocno zniszczony i zużyty. Kupienie takiego egzemplarza nie ma właściwie sensu, ponieważ nie tylko będzie on brzydko wyglądał, lecz również będzie mocno awaryjny i nie będzie zbyt dobrze działać.
Z tego też powodu, jeśli ktoś chciałby kupić sobie używany komputer przenośny o dobrej jakości, poleca się kupienie modelu poleasingowego. Jest to wersja, która była używana przez pracownika jednej z firm, która była właścicielem komputera. Co prawda taki model będzie nieco droższy niż klasyczna wersja od osoby prywatnej, lecz ma się gwarancje, że będzie ona od niego o wiele lepsza. Co więcej, często wraz z komputerem otrzymuje się do niego dodatkowo zapasową baterię, system operacyjny, a często nawet roczną gwarancję. Oczywiście można mimo wszystko szukać komputera od osoby prywatnej, lecz liczyć się trzeba z tym, że z łatwością można nabyć sprzęt kiepskiej jakości. W przypadku modelu poleasingowego ma się właściwie pewność, że jego jakość będzie na najwyższym możliwym poziomie, często nie ustępując zupełnie nowemu modelowi.

podręczniki do liceum

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wentylator do laptopa