Strona główna
Gry
Tutaj jesteś

Dochodzenie gra planszowa – co warto o niej wiedzieć?

Gry Data publikacji - 5 maja 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
dochodzenie gra planszowa


Dochodzenie gra planszowa to propozycja dla graczy od 14. roku życia. Pozwala wcielić się w detektywów prowadzących śledztwo dotyczące morderstwa. Gra wydana przez Lucrum Games przykuwa uwagę przede wszystkim ilością osób, jakie mogą wziąć udział w zabawie. Rozgrywkę można przeprowadzić już w cztery osoby, jednak maksymalna ilość graczy to 12. Pozycja może okazać się doskonałym rozwiązaniem podczas wyjazdów młodzieży i rodzinnych wydarzeń. Co jeszcze warto wiedzieć o tej planszówce?

O co chodzi w grze?

Zadaniem jakie stoi przed uczestnikami zabawy jest rozwiązanie śledztwa dotyczącego morderstwa. Grający wcielają się w postaci detektywów, którzy przybywają na miejsce zbrodni. Na podstawie porozrzucanych tam przedmiotów należy wydedukować, w jaki sposób dokonano występku. Kluczowym aspektem jest odnalezienie dowodu koronnego, który umożliwi zidentyfikowanie i ukaranie sprawcy. Istotnym elementem gry jest tzw. motyw zdrajcy. Na początku rozgrywki losowane są karty, które informują grających o tym, jaką rolę pełnią w sprawie. Swoją tożsamość ujawnia jedynie technik śledczy, który pełni funkcję mistrza gry. Role pozostałych osób pozostają tajemnicą. Jeden z graczy jest mordercą, reszta zaś wciela się w detektywów. Tożsamość zabójcy i wybrana przez niego taktyka popełnienia przestępstwa znane są jedynie technikowi śledczemu, którego zadaniem jest udzielanie detektywom wskazówek.

Komu może się spodobać?

Dochodzenie to gra detektywistyczna, która cieszy się dość dużą popularnością. Fabuła bazuje na popularnej, karcianej zabawie o nazwie Mafia. Tego typu rozgrywka z pewnością okaże się doskonałą propozycją dla grup osób, które dobrze czują się w swoim towarzystwie. Warto pamiętać, że w przypadku takich gier, atrakcyjność zabawy zależy od nastawienia towarzystwa. To tytuł polecany przede wszystkim większym grupom osób. Może okazać się również doskonałą propozycją, która ułatwi przełamanie lodów na pierwszym spotkaniu w danym gronie. Planszówka ceniona jest również za jakość i estetykę wykonania. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią gry z elementem blefu. Ze względu na opis metod zbrodni, nie jest zalecana młodzieży poniżej 14. roku życia. Ciekawym rozwiązaniem jest fakt, że cała grupa detektywów gra tutaj przeciwko jednemu oszustowi. To wspaniała propozycja dla osób lubiących kooperację i podejmowanie dyskusji w czasie planszówkowych wieczorów. Gra detektywistyczna może okazać się zarówno doskonałym prezentem dla nastolatka, jak i ciekawą propozycją na wspólny czas w rodzinnym gronie.

Czym kierować się przy wyborze rachunku inwestycyjnego

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ps5 wygląd