Strona główna
Gry
Tutaj jesteś

Dla kogo są gry kolekcjonerskie?

Gry Data publikacji - 9 maja 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
gry kolekcjonerskie


Pięknie wydane gry kolekcjonerskie jak powszechnie wiadomo są prawdziwą gratką dla każdego zagorzałego miłośnika elektronicznej rozrywki. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy szanujący się producent gier komputerowych oferuje edycje kolekcjonerskie swoich najpopularniejszych tytułów.

Oryginalne hobby

Dla wielu graczy kolekcjonowanie gier komputerowych to hobby, które można porównać do zbierania monet i znaczków. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że na grach kolekcjonerskich w niedalekiej przyszłości będzie można całkiem nieźle zarobić. Wiele osób decyduje się na zakup gier kolekcjonerskich właśnie z myślą o sprzedaniu ich za kilka lat. Co prawda gry z edycji kolekcjonerskich nie należą do najtańszych wydatków, ale nawet po kilku latach, można je odsprzedać z dużym zyskiem. Godne polecenia są przede wszystkim niskonakładowe edycje, które bardzo trudno jest kupić nawet w czasie premiery.

Jakie są najlepsze edycje kolekcjonerskie?

Limitowanych edycji gier jest naprawdę bardzo dużo, dlatego też początkujący gracze, mogą mieć duży problem, aby wybrać te najbardziej wartościowe. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się gry kolekcjonerskie wydawane przez studio Ubisoft. Mowa tutaj przede wszystkim o grach z serii Far Cry, które na całym świecie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Godna uwagi jest przede wszystkim najnowsza kolekcjonerka Far Cry 5 Hope County MT, którą można było kupić za niecałe 650 zł. W zestawie zawarta była piękna czaszka jelenia z odłączanym porożem. Oryginalna rzeźba głowy jelenia wykonana z wysokiej jakości żywicy, może okazać się najlepszą ozdobą pokoju gracza. W naszym kraju dużym zainteresowaniem cieszy się również gra Wiedźmin, którą wydał CD Projekt Red. Polski producent przygotował tylko 9999 egzemplarzy kolekcjonerskich, dlatego też ich ceny w dzisiejszych czasach osiągają zawrotne sumy.

Jakie gadżety dodaje się do gier kolekcjonerskich?

Do gier kolekcjonerskich najczęściej dodaje się figurki z postaciami z gier. Wielu producentów dodaje również płyty z muzyką i ścieżką dźwiękową. W ostatnim czasie bardzo modne są także dodatki elektroniczne. W wielu grach komputerowych, można uzyskać skórki i dodatkowe akcesoria, które można zdobyć jedynie po wykupieniu gry w wydaniu kolekcjonerskim. Standardowymi gadżetami są oczywiście plakaty, breloczki i książeczki, które zazwyczaj opisują świat gry. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się również odzież, która nawiązuje motywami do konkretnego tytułu. Mowa tutaj oczywiście o popularnych koszulkach i czapeczkach.

Czym kierować się przy wyborze rachunku inwestycyjnego

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ps5 wygląd