Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Skuteczna ochrona ekranu telefonu

Elektronika Data publikacji - 7 września 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
ochrona ekranu telefonu

Nowoczesne telefony komórkowe to wiele zalet, nowych możliwości oraz przede wszystkim ułatwień codziennego życia. Niestety używane powszechnie smartfony to również wiele trosk dla użytkowników, szczególnie o ich ekrany, które nie da się ukryć, bardzo często padają ofiarą uszkodzenia. Z jakiego powodu są one tak podatne na uszkodzenia, a także, w jaki sposób można spowodować, że staną się one bezpieczniejsze?

Dlaczego ekrany telefonów się niszczą?

Żeby zrozumieć, z jakiego powodu telefon, a konkretnie jego ekran, jest tak mocno podatny na uszkodzenia, trzeba zobaczyć, jak urządzenie to jest zbudowana. Cała przednia część telefonu, czyli właściwie połowa urządzenia to ekran. Jeśli więc telefon się upuści i spadnie on na podłogę, nie trudno jest o to, aby ekran pękł. Najczęściej oznacza to nieestetyczne rysy na ekranie, lecz często zwyczajnie jego uszkodzenie, przez co nie da się z danego telefonu korzystać. Naprawa takiego uszkodzenia to często nawet kilkaset złotych, więc zasadne jest to, aby zastosować odpowiednią ochronę ekranu telefonu. Jak to zrobić?

Najlepsza ochrona ekranu telefonu

Powszechne jest to, że producenci telefonów komórkowych stosują fabryczne zabezpieczenia np. w postaci wzmacnianego szkła znajdującego się na ekranie. Zabezpiecza to ekran, lecz niestety nie w dostatecznym stopniu. Z tego też powodu bardzo mocno poleca się naklejenie na ekran dodatkowej warstwy hartowanego szkła, którą można za względnie niewielkie pieniądze zakupić. Oczywiście sam ekran nic nie traci po takim zabiegu na czytelności czy też jakości wyświetlanego obrazu, a zyskuje bardzo skuteczną ochronę przed uszkodzeniem.
Znacznie lepszym jednak rozwiązaniem na zabezpieczenie ekranu telefonu, jest futerał. Jest to specjalny pokrowiec, w który wkłada się cały telefon. Najlepsze są oczywiście wersje z klapką, dzięki czemu całe urządzenie jest dzięki temu chronione. Zyskuje w tym wypadku oczywiście sama obudowa, która nie jest narażona na porysowanie, pęknięcie czy też zwykłe ubrudzenie, lecz przekłada się to także na naprawdę bardzo dobre zabezpieczenie ekranu. Futerał zwykle wykonany jest z dobrej jakości skóry ekologicznej, która pod spodem wyściełana jest niewielką warstwą gąbki. Wystarcza to jednak do tego, aby stworzyć amortyzującą powierzchnię, która dodatkowo rozkłada siły w chwili upadku. Stosując taki futerał, właściwie do zera eliminuje się ryzyko uszkodzenia ekranu w momencie upadku telefonu. A warto pamiętać również o tym, że sam futerał z powodu swojej estetyki, znacznie poprawia wygląd całego urzadenia

podręczniki do liceum

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak przyspieszyć telefon