Strona główna
Gry
Tutaj jesteś

PS5 wygląd oraz specyfikacja

Gry Data publikacji - 23 maja 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
ps5 wygląd


Jak powszechnie wiadomo, przed premierą konsoli PS5 bardzo długo nie znano jej dokładnej specyfikacji czy też samego wyglądu. Co za tym idzie, wiele fanów owej konsoli niecierpliwie czekało na pojawienie się poszczególnych informacji na temat PS5.

PS5 wygląd oraz podstawowe specyfikacje

W 2020 roku po raz pierwszy zaprezentowano wygląd najnowszej konsoli PlayStation 5. Prezentacja PS5 zaskoczyła wielu fanów wspomnianych konsol ze względu na fakt, iż najnowsza wersja odznacza się niezwykle futurystycznym wyglądem. Sama kolorystyka PS5 jest stosunkowo podstawowa, ponieważ jest ona zbudowana jedynie z czarnych oraz białych elementów.

Sławne PS5 powstało w dwóch wersjach. Pierwsza z nich, mianowicie wersja standardowa, ma wbudowany czytnik Ultra HD Blu-ray. Z kolei drugi model bazuje na coraz popularniejszej edycji cyfrowej. Dodatkowo, PS5 charakteryzuje się 2,5 razy większą mocą, aniżeli konsola PlayStation 4 Pro. Dlatego też możliwym jest stwierdzenie, iż najnowsze PS5 idealnie poradzi sobie z niejedną nowoczesną grą.

Konsola PlayStation 5 jest niezwykle cicha podczas działania. Dodatkowo, użytkownicy nie zaobserwowali żadnych problemów odnośnie z przegrzewaniem się owego sprzętu. PS5 idealnie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła, dlatego też nikt nie musi się martwić o odpowiednie usytuowanie konsoli.

Zalety użytkowania konsoli PlayStation 5

Wielu użytkowników konsoli PlayStation 5 zachwala jej kontrolery. Wspomnianymi kontrolerami są pady w formie DualSense. Na uwagę zasługują adaptacyjne spusty, które stwarzają pewny opór pod palcami w czasie gry. Takowe rozwiązanie niebywale wpływa na realizm niejednej rozgrywki.

PlayStation 5 użytkowany jest zarówno podczas grania w starsze gry, jak i te najnowsze. Podczas włączania starszych tytułów wielu graczy zwraca uwagę na fakt, iż ze względu na najnowsze aktualizacje możliwym jest odkrycie na nowo wszelkich zalet ulubionych gier przy wykorzystaniu mocy, jaką oferuje PlayStation 5.

Niezwykle interesującym wydaje się fakt, iż PS5 umożliwia podłączenie do siebie dysku zewnętrznego, na którym może znajdywać się nasza kolekcja gier na PlayStation 4. Import naszych ulubionych tytułów gier jest niezwykle prosty, bez względu na fakt, iż starsza wersja konsoli posiada odmienne specyfikacje.

Dodatkowo, warto wspomnieć o rozwiązaniach odnośnie interfejsu użytkownika. Konsola PlayStation 5 została stworzona z myślą o dostarczeniu swym konsumentom tego, czego potrzebują. Dlatego też, wszelkie osobne ikonki zostały odpowiednio pogrupowane, dzięki czemu wszystko jest niebywale przejrzyste.

podręczniki do liceum

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ps5 wygląd