exgames.pl

Blog o grach, multimediach i Internecie

gry o wojnie
Multimedia

Najlepsze i najciekawsze gry o wojnie na komputer oraz konsole

Tematyka wojenna tyczy się nie tylko kultowych filmów oraz książek, które ku uciesze odbiorcy mieszają fikcję z realnymi faktami. Coraz częściej gracze różnych platform wykazują chęć wcielenia się w postać żołnierza albo tajnego agenta, który w trakcie działań wojennych musi wykonać swoją niebezpieczną misję. Gier o wojnie jest na rynku bardzo wiele, ale warto znać te z najlepszą linią fabularną, stylem gry oraz grafiką.

Kultowe gry o wojnie

Na pierwszym miejscu nie może zabraknąć gry ze znanej serii Call of Duty. Odsłona WWII to nic innego jak rozgrywka, która jest prowadzona w czasach największego konfliktu w dziejach ludzkości, czyli II wojny światowej. Fabuła skupia się na losach oddziału 1 Dywizji Piechoty. Gracz wciela się w postać amerykańskiego żołnierza, a jego zadaniem jest pokonanie Niemców. W trakcie rozgrywki ważne stają się również sojusze z alianckimi żołnierzami.
Grafika gry i mechanika są na najwyższym poziomie, dostarczając pełnych wrażeń. Rozgrywkę można prowadzić w pojedynkę albo poprzez tryb multiplayer i połączyć siły z graczami na całym świecie.
Gra dostępna jest na PC, Playstation 4 oraz Xbox one.

Commandos 2 to gra wojenna, która jest drugą częścią kultowego tytułu Commandos: Behind Enemy Lines. Gracz wciela się w wyszkolonych żołnierzy, których zadaniem jest wykonywanie szeregu misji na tyłach wroga. Każda z postaci posiada inne umiejętności, które wzajemnie się dopełniają. Rozgrywka obejmuje bardzo wiele zajmujących misji, których wykonać należy na różnych kontynentach świata, co dodaje różnorodności podczas grania i nie pozwala się nudzić.
Gra dostępna jest na PC, Playstation 2 oraz Xbox.

Battlefield V to kolejna odsłona bestsellerowej już serii. Tym razem rozgrywa ma miejsce w okresie II wojny światowej, gdzie gracz w ramach rozgrywki pierwszoplanowej może wcielić się w szereg różnych postaci. Każdy z bohaterów prezentuje swoją odmienną historię. Gra jako strzelanka dostarcza wielu niepowtarzalnych wrażeń, a bogaty arsenał broni sprawia, że można samodzielnie urozmaicać sobie rozgrywkę na wiele sposobów.
Gra dostępna jest na PC, Playstation 4 oraz Xbox One.

Gdzie znaleźć gry wojenne?

Gry o wojnie, w zależności od posiadanej konsoli, można znaleźć w bardzo wielu sklepach z elektroniką. Dobrym pomysłem jest też poszukiwanie w różnego rodzaju miejscach skupu, gdzie można dostać grę używaną, ale w o wiele niższej cenie. Z innej strony można sięgnąć po internetowe platformy streamowe. Tam częściej zdarzają się promocje na gry, które później przechowuje się na platformie streamowej i można w nie zagrać o każdej porze dnia i nocy.