Strona główna
Gry
Tutaj jesteś

Najlepsze gry strategiczne

Gry Data publikacji - 11 maja 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
najlepsze gry strategiczne


Gry komputerowe stały się jedną z najpopularniejszym form rozrywki. Branża rozrosła się na tyle, że powstały pierwsze zawody na skalę światową w grach online. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele propozycji o najróżniejszym charakterze. Jedną z nich są gry strategiczne.

Dla kogo gry strategiczne?

Mówiąc o strategii z pewnością wielu z nas pomyśli o wojnie. I faktycznie, sporo gier strategicznych osadzonych jest w rozmaitych wojennych realiach. To właśnie w takim świcie najłatwiej jest stworzyć grę tego typu. Jest to idealny wybór dla osób, które pasjonują się dawnymi bitwami, lubią zarządzać wojskiem i budową czy cenią dobre zagadki i łamigłówki. Właśnie dla takich odbiorców powstał ten gatunek gier komputerowych.

Oczywiście fabuła gier strategicznych nie ogranicza się jedynie do motywu typowo wojskowego i historycznego. Gatunek ten zyskał wiele fanów, więc jest w czym wybierać, nawet jeśli nie lubimy tych typowo wojennych klimatów.

Cechy charakterystyczne strategii

Gry z tego gatunku cechują się osobliwymi cechami. Gracz musi mieć odpowiednio dużo czasu na zaplanowanie działań, dlatego w większości rozwiązań zastosowany jest tryb turowy, a bitwy rozgrywane są na siatkach, po których poruszają się jednostki zgodnie ze swoimi umiejętnościami.

Gracz z reguły planuje, jak poprowadzić swoje wojska, ale także jak zarządzać zasobami ekonomicznymi, jak rozbudowywać swoje imperium. Warto dobrze wczytywać się w opisy wszystkich jednostek i budynków, gdyż dobra znajomość przeznaczenia każdego z obiektów daje większe szanse na wygraną.

Tą wygraną zazwyczaj jest zwyciężenie w jakimś konflikcie. Możliwa jest rozgrywka jednoosobowa, ale także wieloosobowa.

Najlepsze gry strategiczne

W grach, tak jak w innych dziedzinach życia, są produkty lepsze i gorsze. Jeżeli na samym początku gracz zetknie się z nienajlepszą odsłoną strategii, prawdopodobnie będzie to rzutować na chęć do dalszych poszukiwań. Dlatego warto zacząć od sprawdzonych gier, które pokochały miliony.

Wśród strategii do takich tytułów zaliczyć można legendarne Heros III. Z tej serii dużą popularnością cieszy się także część piąta. Innymi słynnymi tytułami są Total War, Age of Empires czy seria Anno (od 1602 do 1800). Świetnych produkcji jest jeszcze co najmniej kilka, lecz te to zdecydowane szlagiery.
Gdy ktoś do tej pory unikał tego gatunku z różnych powodów, to warto sprawdzić którąś z tych gier i zrozumieć jak wciągające, rozwijające i dobrze zrobione one są. Jest to świetny trening dla umysłu i odprężenie dla psychiki.

podręczniki do liceum

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ps5 wygląd