Strona główna
Komputery
Tutaj jesteś

Czym powinna charakteryzować się myszka gamerska?

Komputery Data publikacji - 27 maja 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
myszka gamerska


Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadania odpowiedniego sterowania do gier komputerowych. Przyczynia się do tego rzecz jasna dobra klawiatura, lecz przede wszystkim myszka. Dobra myszka gamerska to jednak o wiele więcej niż ta zwykła biurowa. Czym się ona powinna konkretnie cechować?

Odpowiednie połączenie z komputerem

Podstawą jeśli chodzi o kupowanie myszki gamerskiej jest to, aby była on odpowiednio dobrze połączona z komputerem. Co to oznacza konkretnie? Na rynku znaleźć można w tej chwili dwa rodzaje myszek jeśli chodzi o to, jak przekazują dane do komputera o swojej pozycji. Mowa tu jest oczywiście o myszce przewodowej, która łączy się komputerem najczęściej około 2-metrowym przewodem, lub też o myszce bezprzewodowej, która dzięki technologii bluetooth pozwala na nawet 15-metrowe odejście od komputera.
W przypadku myszki gamerskiej znacznie lepszym pomysłem będzie tu jednak wersja na przewodzie, ponieważ choć będzie ona miała znacznie mniejszy zasięg, to jednak będzie utrzymywała o wiele stabilniejsze połączenie, więc i sama gra będzie lepsza jakościowo.

Jaki sensor myszki?

Kolejną bardzo ważną sprawą jeśli chodzi o kupowanie myszki komputerowej dla gracza, jest określenie tego, jakiego rodzaju ma ona mieć sensor, który wykrywa pozycje myszki i jej ruch. Na rynku znaleźć obecnie można dwa rodzaje, czyli sensor optyczny, oparty na kamerze i diodzie led, jak i również na laserze. Która wersja jest w tym wypadku lepsza?
Jak się okazuje, wybranie sensora nie jest tak proste, jak w przypadku rodzaju połączenia myszki z komputerem, ponieważ obie te technologie posiadają naprawdę bardzo ważne dla gracza zalety. Model laserowy jest o wiele czulszy i precyzyjniejszy, jeśli chodzi o wykrywanie zmiany położenia myszki, co w przypadku gier szybki i precyzyjnych, taki jak FPS, ma kluczowe znaczenie. Z drugiej jednak strony model optyczny w odróżnieniu od modelu laserowego, jest w stanie pracować na każdej powierzchni, więc jest o wiele bardziej uniwersalny.

Funkcje dodatkowe

Dobra myszka gamerska oprócz wyżej wymienionych cech powinna charakteryzować się jeszcze kilkoma. Przede wszystkim warto tu wymienić możliwość dołączania do myszki dodatkowych ciężarków zmieniających jej wagę. Często gracze lubią ustawić wagę myszki, a nawet rozkład masy pod konkretnie swoje upodobania. Co więcej, warto również, aby myszka posiadała przycisk sterujący czułością sensora, dzięki czemu będzie można również pod swoje upodobania odpowiednio go ustawić, czym rzecz jasna przyczyni się do lepszych wrażeń z gier i efektywniejszej rozrywki.

podręczniki do liceum

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wentylator do laptopa