Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Czym kierować się przy wyborze rachunku inwestycyjnego?

Multimedia Data publikacji - 10 października 2022 Autor - Redakcja exgames.pl
Czym kierować się przy wyborze rachunku inwestycyjnego

Posiadanie rachunku inwestycyjnego to konieczność w przypadku chęci inwestowania na rynku kapitałowym. Czym on jest? Na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku inwestycyjnego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Rachunek inwestycyjny – co to jest?

Rachunek inwestycyjny, a w zasadzie rachunek maklerski jest specjalnym rodzajem konta, które prowadzone jest przez brokera. Posiadając je inwestor może kupować oraz przechowywać różnego rodzaju instrumenty finansowe, na czele z akcjami, czy jednostkami uczestnictwa w funduszach ETF. Broker, czyli podmiot oferujący rachunek inwestycyjny jest w tym przypadku pośrednikiem pomiędzy giełdą, a inwestorem. Oczywiście oferty poszczególnych brokerów mogą różnić się od siebie pod wieloma względami, co sprawia, że wybór odpowiedniego rachunku inwestycyjnego jest bardzo ważny i powinien być jak najbardziej świadomy.

Wybór rachunku inwestycyjnego – czy się kierować?

W poprzednim akapicie wspomniano, że wybór właściwego rachunku inwestycyjnego jest bardzo ważny, a co za tym idzie powinien być świadomy. W związku z tym podejmując decyzję w tym zakresie należy wziąć pod uwagę przede wszystkim szerokość oferty konkretnego brokera, co przekłada się na możliwości inwestycyjne. Klikając zapoznaj się z tym artykułem, można przejść do oferty brokera umożliwiającego inwestowanie w akcje notowane na ponad 50 światowych giełdach. Warto jednak mieć świadomość, że wybierając rachunek inwestycyjny należy kierować się nie tylko możliwościami inwestycyjnymi, ale także wysokością opłat oraz prowizji związanych z dokonywaniem transakcji, czy samym prowadzeniem rachunku. Analizując je warto wziąć pod uwagę obraną wcześniej strategię inwestycyjną. Co jeszcze może być istotne przy wyborze rachunku inwestycyjnego? Przede wszystkim wiarygodność brokera, którą potwierdzają posiadane przez niego certyfikaty. Jest to istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa środków powierzanych brokerowi. Równie ważna jest jakość oraz zaawansowanie platformy inwestycyjnej udostępnianej przez brokera, czy poziom obsługi oferowany w ramach wsparcia technicznego. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne, ponieważ przekłada się na komfort inwestowania. Więcej informacji w tym zakresie można znaleźć w artykule przedstawiającym mechanizm działania rachunku maklerskiego.

Ryzyko związane z inwestowaniem

Każdy, kto otwiera rachunek inwestycyjny powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z inwestowaniem. Oczywiście jego poziom uzależniony jest od formy inwestycji, ponieważ inaczej kształtuje się ryzyko przy długoterminowym inwestowaniu w akcje, a inaczej przy spekulacji na forex. Wpływ na jego wysokość ma również poziom wiedzy inwestora, a także jego doświadczenie, które powinno być zdobywane w praktyce. Warto również stosować zasadę „rozumiem w co inwestuję”, która na pierwszym miejscu stawia świadomość.

Podsumowując należy stwierdzić, że przy wyborze rachunku inwestycyjnego należy kierować się wieloma aspektami. W efekcie można znaleźć ofertę, która będzie nie tylko dopasowana do potrzeb inwestora, ale również realizowanego przez niego stylu inwestowania.

Artykuł sponsorowany

Czym kierować się przy wyborze rachunku inwestycyjnego

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czym kierować się przy wyborze rachunku inwestycyjnego