Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Czym charakteryzuje się język Internetu?

Internet Data publikacji - 2 czerwca 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
język internetu


Przebywając w przestrzeni internetowej w celu pracy albo rozrywki, nierzadko spotykamy się z pewną charakterystyką języka Internetu. Posługując się krótkimi wiadomościami albo udzielając się na forach, ludzie nie używają tej samej pisowni, jaką stosowaliby podczas pisania listów albo sporządzania dokumentów. Czym wyróżnia się język Internetu i jak go stosować?

Czym jest język Internetu?

Język Internetu to nic innego jak charakterystyka wymiany komunikacji pomiędzy ludźmi w Internecie. Można tego dokonywać za pomocą poczty elektronicznej, mediów społecznościowych, komunikatorów albo forum internetowego. Ludzie wymieniają się tam myślami, poglądami lub zwyczajnie ze sobą rozmawiają. Przez fakt, że słowo pisane jest tam o wiele bardziej powszechne, niż słowo mówione pojawiają się pewne kolokwializmy albo skróty, które pomagają zaoszczędzić czas podczas pisania. Język taki może być stosowany pomiędzy grupką znajomych w Internecie albo też obcych sobie, anonimowych ludzi, dla których zasady języka polskiego nie grają pierwszej roli. Zdarzają się jednostki ortodoksyjne, które są w stanie wytknąć każdy błąd językowy, ortograficzny albo interpunkcyjny, nawet jeśli wyraźnie widać, że druga strona w świecie internetowym, a tym bardziej podczas swobodnej wymiany zdań, nie zawraca sobie głowy poprawnością językową.

Charakterystyka języka Internetu

Czym jednak charakteryzuje się taki język? Ma on swoją specyfikę, do której każdy może dostosować się po swojemu. Pierwszą z najczęściej spotykanych rzeczy jest unikanie interpunkcji. W szczególności wśród najmłodszych, którzy w sposób bardzo szybki chcą wyrazić swoje myśli. Rygor pod względem interpunkcji zostaje ponadto obniżony jeszcze bardziej w prywatnych wiadomościach. Język pisemny w Internecie przypomina ten mówiony tylko w wizualnych komunikatach łatwiej jest wyłapać błędy językowe. Nie wszystkich jednak to razi i nawet jeśli widzą czerwoną kreskę, która podkreśla ich źle napisane słowo, intencjonalnie go nie zmieniają. Do tej specyfiki dochodzi również nieużywanie polskich znaków albo rezygnowanie z dużych liter na początku zdania. Za to w innych sytuacjach za pomocą wersalików opisuje się całe zdania, by okazać swoje emocje jak szok, ekscytację, a nawet złość. Emotikony, czyli tzw. emotki modniejsze były w dawniejszych czasach internetowych. Dzisiaj za bardzo wiele emocji odpowiada prosty przekaz składających się z dwóch liter, mianowicie – „XD”. Można użyć tego jako wyraz szczerego rozbawienia, a nawet szyderczego wyśmiania. Wszystko zależy od wypowiedzi oraz użycia wielkości liter, bądź spacji.

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej?

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie są najlepsze narzędzia do analizy ruchu na stronie internetowej?