exgames.pl

Blog o grach, multimediach i Internecie

dobre kierownice do pc
Multimedia

Czym charakteryzują się dobre kierownice do pc?

Gry samochodowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości kierownice do pc. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wielu graczy nie ma zielonego pojęcia, na jakie kierownice postawić i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Czym wyróżniają się najlepsze kierownice?

Dobre kierownice do pc koniecznie muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są nie tylko bardzo trwałe, ale również przyjemne w dotyku. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są kierownice z regulowanym kątem obrotu. W miejskiej jeździe co prawda w zupełności wystarczą kierownice z 900-stopniowym obrotem, ale jeżeli chodzi o prowadzenia bolidu F1, to optymalną wartością jest 270 stopni. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że ogromną rolę odgrywa nowoczesny system Force Feedback. Mowa tutaj oczywiście o tzw. sprzężeniu zwrotnym, dzięki któremu można liczyć na wysoki poziom realizmu podczas prowadzenia auta.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządną kierownicę do PC należy zwrócić szczególną uwagę na sposób zmiany biegów. Producenci oferują wiele skomplikowanych rozwiązań, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście popularne manetki, które na stale przymocowane są bezpośrednio do kontrolera. Dobre kierownice do PC muszą być oczywiście w 100% kompatybilne z naszym sprzętem. Na rynku dostępne są kierownice do komputerów i konsol. Można znaleźć także uniwersalne modele, które sprawdzą się na każdej platformie. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest sposób podłączenia. Oprócz zwykłego kabla, można znaleźć kierownice bezprzewodowe, gdzie łączność oparta jest na technologii Bluetooth. Dobre kierownice do pc powinny posiadać także wbudowane stopki analogowe albo cyfrowe. Te pierwsze umożliwiają stopniowe zwalniania i przyśpieszanie auta, dzięki czemu prowadzenie samochodu jest bardzo elastyczne.

Sposób mocowania ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby przy wyborze kierownicy do pc zwrócić uwagę na jej sposób mocowania. Kluczem do sukcesu jest to, aby kierownica gamingowa była stabilnie przytwierdzona do podłoża, dzięki czemu znacząco zwiększy się komfort z gry. Najtańsze kierownice dostępne na rynku wyposażone są w gumowe przyssawki. To właśnie dzięki nim, można szybko kierownicę przytwierdzić do płaskiej powierzchni. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest mocowanie za pomocą specjalnych uchwytów.