Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Czego potrzeba do przeglądania Internetu oprócz stosownego urządzenia?

Internet Data publikacji - 13 czerwca 2021 Autor - Redakcja exgames.pl
wyszukiwarki internetowe


Dzisiaj tylko garstka ludzi obywa się bez sieci, czy wręcz unika Internetu na co dzień. Większość z nas sprawdza tu pocztę elektroniczną, robi przelewy za rachunki i czyta codzienne wiadomości. Kolejna grupa spędza w Internecie nawet kilka godzin każdego dnia. A mimo to, na co dzień nie myślimy o tym, co umożliwia nam dostęp do sieci. Po prostu włączamy telefon lub komputer, klikamy w konkretną ikonkę i zaczynamy surfować. Może jednak warto wiedzieć, co dokładnie służy nam do znalezienia tutaj tego, o co dokładnie nam chodzi?

1. Przeglądarka – bez niej ani rusz

Kiedy włącza się komputer lub smartfon, nie jest to jeszcze równoznaczne z wejściem do Internetu. Teraz trzeba wejść w tzw. przeglądarkę. Jest to program lub aplikacja, bez której nie można obyć się, chcąc korzystać z zasobów sieci. Przeglądarek takich jest co najmniej kilka. Przykładowo są to Google Chrome, Mozilla lub Opera. Kiedy już decydujemy się na jedną z nich, aby ułatwić sobie dotarcie do interesujących nas treści, potrzebna będzie wyszukiwarka internetowa.

2. Wyszukiwarka – pomaga przeszukiwać zasoby sieci

W Internecie istnieją miliardy stron www, portali, blogów, sklepów i różnych platform tematycznych: newsowych, do gier, filmowych itd. Codziennie powstają lub przestają istnieć tysiące stron.

Jeśli nie zna się adresu konkretnej witryny, ale wie się, jakie zagadnienia nas interesują, wtedy przychodzi czas na wyszukiwarki internetowe. Pozwalają one wyszukać konkretne strony po wpisaniu słowa, zapytania lub określenia czy nawet cytatu, a ostatnio także po grafice (np. zdjęciu).

Do najpopularniejszych w wymiarze światowym wyszukiwarek należy google, jednak wiele krajów ma swoje „lokalne” wyszukiwarki internetowe, także chętnie używane na terenie danego państwa.

Z jakiej wyszukiwarki najlepiej korzystać?

Wiele osób zapytanych, z jakiej wyszukiwarki gównie lub tylko korzystają, powiedzą, że z Google. Zazwyczaj to ona domyślnie otwiera się w większości przeglądarek jako strona startowa i pewnie dlatego wielu użytkowników nie szuka innych, a nawet nie wie, że takowe istnieją. Tymczasem można tu wspomnieć o wyszukiwarkach:
– Bing – należy do Microsoftu i domyślnie korzysta się z niej w przeglądarce tej firmy,
– Yahoo – popularna przede wszystkim za oceanem, choć już nie aż tak, jak kiedyś,
– Ask.com – przyjęła się głównie w USA oraz na Wyspach Brytyjskich i w Japonii.

Google, Bing, Yahoo i Ask należą do najbardziej znanych i popularnych wyszukiwarek na świecie. Którą wybrać na co dzień? Decyzję warto podjąć samemu, porównując ich działanie na własną rękę.

Czym kierować się przy wyborze rachunku inwestycyjnego

Redakcja exgames.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin technologii i rozrywki cyfrowej, tworzących serwis ExGames.pl. Nasza redakcja skupia się na dostarczaniu aktualnych informacji, recenzji i poradników z szeroko pojętego świata gier, Internetu, komputerów, multimediów, reklamy oraz elektroniki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

przemoc w internecie